Premier League. Wilfried Bony piłkarzem Manchesteru City

26-letni napastnik Wilfried Bony przeszedł ze Swansea do Manchesteru City. Mistrzowie Anglii musieli zapłacić za piłkarza około 25 milionów funtów.

26-latek podpisał kontrakt, który zatrzyma go w klubie do końca sezonu 2018/2019, a na koszulce będzie nosił czternastkę. Informację potwierdziła już oficjalna strona klubu.

O miejsce w składzie Bony będzie walczył ze Stevanem Joveticiem, Edinem Dżeko i Sergio Aguero. Niewykluczone, że w związku z tym transferem jeden ze wspomnianej trójki będzie musiał pożegnać się z klubem.

- To ogromny zaszczyt, ale też duże wyzwanie. Jako piłkarz jestem zachwycony możliwością gry o najwyższe cele. Teraz będę mógł zmierzyć się z najlepszymi w Lidze Mistrzów - powiedział po ogłoszeniu transferu Bony.

Napastnik przyznał też, że długo rozmawiał na temat ewentualnego transferu ze swoim nowym kolegą klubowym Yaya Toure. Do transferu odniósł się też szkoleniowiec obrońców tytułu Manuel Pellegrini.

- Jest bardzo silnym, ale przy tym też inteligentnym zawodnikiem. Jego skuteczność jest znakomita, od kiedy przyszedł do Anglii, świetnie się zaaklimatyzował i myślę, że podobnie będzie w naszym klubie - stwierdził szkoleniowiec Manchesteru City.

Na debiut nowego napastnika kibice na Etihad Stadium będą musieli jednak trochę poczekać, bo Bony wkrótce rozpocznie rywalizację w Pucharze Narodów Afryki.

Więcej o: