Premier League. Wenger o sytuacji Szczęsnego "Przeprosił. Jeszcze nie podjąłem decyzji"

Arsene Wenger podczas tradycyjnej przedmeczowej konferencji prasowej odniósł się między innymi do sytuacji Wojciecha Szczęsnego. "Kanonierzy" zagrają w niedzielę o 14.30 na własnym stadionie ze Stoke.

Wojciech Szczęsny stał się ostatnio jednym z głównych tematów angielskich dziennikarzy piszących o Arsenalu. Jego rzekomy konflikt z Arsene Wengerem i palenie papierosa pod prysznicem sprawiły, że zaczęły się pojawiać sugestie, iż może on stracić miejsce w wyjściowej jedenastce. Francuz przyznał, że polski bramkarz przeprosił, ale podkreślił też, że nie podjął jeszcze decyzji o tym, kto stanie w bramce w meczu ze Stoke.

- Nie chcę rozmawiać o tym, co działo się w naszej szatni, ale mogę zapewnić, że Wojtek przeprosił. To chłopak, który zawsze bardzo ciężko pracuje, a przecież nie jest też ani pierwszym, ani ostatnim, który popełnił błąd - stwierdził trener "Kanonierów".

Francuz przyznał jednak, że nie podjął jeszcze decyzji o tym, kto stanie w bramce. Odniósł się też do wywiadu, którego udzielił ojciec Wojtka, Maciej Szczęsny. - Nie słucham ojców czy matek moich piłkarzy. Oni dają sobie radę. Lubię Wojtka jako osobę. Gdy popełnia błąd, podnosi się i zawsze stara się dbać o dobry wizerunek klubu - dodał.

Dyscyplinarne przewinienia Szczęsnego nie są jednak jego jedynym problemem. Jego kiepska dyspozycja w ostatnim meczu z Southampton była jedną z głównych przyczyn porażki ekipy z Londynu. Forma Polaka jest nierówna, a na jego miejsce czyha Kolumbijczyk David Ospina, który wystąpił w ostatnim meczu pucharowym.

Zobacz wideo
Więcej o: