Premier League. Van Gaal: Falcao nadaje się na 20 minut gry

- Nie obchodzi mnie, czy on jest zadowolony z roli rezerwowego. On musi postępować zgodnie z moją filozofią - powiedział trener Manchesteru United Louis van Gaal zapytany o to, dlaczego Radamel Falcao jest tylko rezerwowym.

Falcao tuż przed zamknięciem okna transferowego został wypożyczony do Manchesteru United z Monako. Kolumbijczyk zmagał się ostatnio z kontuzjami, ale teraz powoli wraca do składu. Zdaniem Van Gaala 28-letni napastnik nie jest jeszcze gotowy, by grać cały mecz.

- Chodzi o przygotowanie fizyczne. Jemu starczy sił na 20 minut - powiedział trener Manchesteru United. Dlatego, mimo kontuzji w zespole, Kolumbijczyk do gry wchodzi z ławki rezerwowych.

Falcao, wypożyczony za sześć milionów funtów, wystąpił w tym sezonie w siedmiu meczach Manchesteru United, strzelił jednego gola. W poniedziałkowym meczu z Southampton też ma usiąść na ławce rezerwowych. - Nie obchodzi mnie, czy on jest zadowolony z roli rezerwowego. On musi postępować zgodnie z moją filozofią - stwierdził Van Gaal.

- Dla niego lepiej byłoby, gdyby grał i trenował z drugim zespołem, ale niestety, musiał być z nami na meczu w Stoke, bo kontuzji doznał Wayne Rooney - dodał Holender.

Sex sells? Kto w sporcie stosuje to marketingowe hasło? Przykłady

Więcej o: