Premier League. Zwycięstwo City, dramat Aguero. Koniec sezonu dla Argentyńczyka?

Manchester City wygrał u siebie z Evertonem 1:0, ale stracił prawdopodobnie Sergio Aguero. Najskuteczniejszy piłkarz mistrzów Anglii prawdopodobnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Aguero na początku meczu starł się z Muhamedem Besiciem, doznając kontuzji. Prawdopodobnie poważnej, bo pierwsze diagnozy wskazują, że Argentyńczyk zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Napastnika Manchesteru City w 7. minucie zastąpił Jose Pozo.

- Ciężko powiedzieć, jak długo potrwa przerwa, ale Sergio niestety ma uszkodzone więzadła w kolanie. Szkoda, bo to dla nas kluczowy zawodnik, który ostatnio był w świetnej formie - powiedział oficjalnej stronie klubu trener Manuel Pellegrini.

Augero w tym sezonie strzelił 14 goli w 14 meczach Premier League. W Lidze Mistrzów Argentyńczyk zdobył pięć bramek w pięciu spotkaniach.

Mistrzowie Anglii, bez Aguero, pokonali u siebie Everton 1:0. Zwycięskiego gola w 24. minucie z rzutu karnego strzelił Yaya Toure. W tabeli Manchester City jest drugi. Do liderującej Chelsea traci trzy punkty.