Artur Boruc zostanie w Bournemouth do końca sezonu

Jak poinformował ?Przegląd Sportowy?, bramkarz reprezentacji Polski dokończy sezon w obecnym klubie. Boruc podpisał już przedłużenie wypożyczenia z Southampton.

"Szczegóły umowy nie są znane, niewykluczone, że Boruc na wszelki wypadek zadbał o zapis, który pozwala mu zmienić klub na lepszy, gdyby trafiła się interesująca oferta. Ale na tę chwilę zdecydowany jest zostać w Bournemouth do maja" - pisze "Przegląd Sportowy".

Początkowo Boruc w Bournemouth miał zostać do początku 2015 roku, ponieważ do klubu dołączył na zasadzie "emergency loan", pozwalającej klubom zatrudniać piłkarzy poza okresem okienka transferowego.

Być może na decyzję o pozostaniu w nowym klubie polski bramkarz podjął ze względu na jego znakomite wyniki. Zespół z południa Anglii po 19. kolejkach Championship zajmuje wysokie czwarte miejsce, ze stratą zaledwie dwóch punktów do lidera. Warto dodać, że Boruc za swoje występy zbiera bardzo pochlebne recenzje.

Przypomnijmy, że wypożyczenie Polaka z Southampton to efekt zmiany na stanowisku szkoleniowca (Mauricio Pochettino zastąpił Ronald Koeman), do której doszło po zakończeniu zeszłorocznych rozgrywek. Nowy trener postanowił sprowadzić z Celticu Frasera Forstera, który od początku sezonu jest podstawowym bramkarzem w jego jedenastce.

Iniesta zaprasza na noc do swojej winnicy [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info

Więcej o: