Boruc wybrany na piłkarza miesiąca Bournemouth

Artur Boruc bardzo dobrze radzi sobie w Bournemouth. Polak został wybrany na piłkarza miesiąca w swoim klubie. Zdobył prawie połowę wszystkich głosów oddanych przez kibiców.

W tym miesiącu Boruc puścił sześć bramek w pięciu meczach, ale zachował dwa czyste konta. Łącznie w dwunastu meczach zachował aż siedem czystych kont. Piłkę z siatki wyjmował osiem razy. - Artur spisuje się znakomicie od momentu, gdy do nas przyszedł. Jest świetnym bramkarzem, miał kilka klasowych interwencji - powiedział menedżer Eddie Howe w rozmowie z "Daily Echo". - Świetnie wpasował się w drużynę. Nie mogę się go nachwalić.

Do Bournemouth Boruc jest tylko wypożyczony z Southampton. Tam nie ma szans na grę ze względu na konkurencję ze strony sprowadzonego w lecie Frasera Forstera. Na razie nie wiadomo, gdzie Polak będzie grał w 2015 roku - wypożyczenie kończy się 15 stycznia.

Bournemouth nie wygrało od trzech spotkań, ale nie przegrało żadnego z 10 ostatnich meczów ligowych (ostatnia porażka we wrześniu). Dzięki temu klub Boruca po 19 kolejkach zajmuje 4., barażowe miejsce w Championship z 33 punktami. Do prowadzącego Derby County traci 2 punkty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.