Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Tomasz Cywka w Rochdale

Tomasz Cywka, dotychczas pomocnik Blackpool, został wypożyczony przez trzecioligowe Rochdale. Wszystko przez to, jak bardzo skomplikowała się jego sytuacja w Blackpool.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

W Blackpool od początku sezonu było wiadomo, że o utrzymanie będzie bardzo ciężko. Klub miał ogromne problemy finansowe, bardzo wąską kadrę, a zawodników ściągał z najróżniejszych miejsc kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek. Koniec końców w pierwszej kolejce nie zdołał nawet zapełnić ławki rezerwowych w całości.

Jednym z niewielu piłkarzy, którzy na bieżąco obserwowali tę sytuację był Tomasz Cywka, który na początku był istotną częścią zespołu, ale po zmianie trenera, który zakontraktował swoich piłkarzy, a Polak stracił miejsce w składzie.

Jak dowiedzieliśmy się dziś rano, Cywka został wypożyczony do Rochdale, gdzie ma grać do 3 stycznia. Później będzie mógł zająć się szukaniem klubu na normalnych warunkach.

Blackpool zajmuje obecnie ostatnie miejsce w Championship (druga klasa rozgrywkowa w Anglii) z dorobkiem ośmiu punktów - przedostatnie Wigan ma ich 17.

Rochdale z kolei walczy o awans do Championship. Jest obecnie na siódmym miejscu - najwyższym, które nie jest premiowane choćby barażami o wyższą klasę rozgrywkową.

Więcej o: