Liga angielska. Fabiański ceniony w Swansea

- Bramkarz potrzebuje przede wszystkim pewności siebie. Myślę, że w Swansea Łukasz tę pewność czuje - mówi trener bramkarzy ?Łabędzi? Javier Garcia. W niedzielę klub Łukasza Fabiańskiego podejmie Arsenal Londyn, w którym Polak spędził siedem ostatnich lat. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 17.

Po 10 kolejkach Premier League Swansea zajmuje wysokie, szóste miejsce. We wszystkich meczach bramki zespołu z Liberty Stadium strzegł Fabiański. Polak, który przez lata nie potrafił przebić się do podstawowego składu Arsenalu, w meczu przeciwko "Kanonierom" spróbuje szósty raz w sezonie zachować czyste konto.

- Łukasz to bardzo dobry, sprytny zawodnik - chwali Polaka Javier Garcia. Trener, którego Swansea ściągnęła z Sevilli, za dobrą grę w defensywie komplementuje cały zespół, ale na łamach klubowego serwisu internetowego najmocniej docenia naszego bramkarza. - Ma zdolność do bardzo szybkiego analizowania gry zawodników, a jednym z jego największych atutów jest umiejętność gry w powietrzu. Bardzo dobrze się z nim pracuje, bo ma otwarty umysł i zawsze dąży do tego, by się poprawić - wylicza Garcia.

Walijczycy mają nadzieję, że w niedzielę to Fabiański będzie lepszy z dwóch polskich bramkarzy, którzy zagrają na Liberty Stadium. Między słupkami bramki Arsenalu stanie zapewne Wojciech Szczęsny, którego zmiennikiem "Fabian" był przez kilka ostatnich lat.

Więcej o: