Premier League. Mourinho krytykuje władze ligi: Gdybym to ja popchnął Wengera, dostałbym zakaz stadionowy

Na początku października, w meczu 7. kolejki Premier League Chelsea pokonała Arsenal 2:0. Głośniej niż o samym wyniku było jednak o starciu Jose Mourinho z Arsenem Wengerem. Francuz popchnął Portugalczyka i nie otrzymał za to żadnej kary. Zdaniem Mourinho cała sytuacja pokazuje, że w lidze panują podwójne standardy.

Do zdarzenia doszło po ostrym ataku Gary'ego Cahilla na nogi Alexisa Sancheza. Wenger domagał się od sędziego technicznego wykluczenia z gry zawodnika Chelsea, a kiedy podszedł do niego Mourinho, zachował się mało elegancko i odepchnął rywala. Władze ligi nie nałożyły na francuskiego menedżera kary, co zdaniem Portugalczyka jest skandalem. Odniósł się do sytuacji na konferencji przed sobotnim meczem ligowym z Crystal Palace.

- Komentowałem już to wydarzenie tuż po meczu, powiedziałem, że nic się nie stało. Zresztą, jak widzimy, reakcja wszystkich jest podobna, wszyscy uważają, że nie ma żadnej sprawy - stwierdził w swoim stylu szkoleniowiec.

I po chwili dodał: - Czy jestem zaskoczony, że Wenger nie dostał kary? Absolutnie nie. Ale gdybym ja był w tej sytuacji agresorem, otrzymałbym zakaz stadionowy.

W Anglii odbiera się te słowa jako kolejny atak Mourinho na władze ligi, które zdaniem Mourinho nie wszystkich traktują jednakowo. Można się też spodziewać, że kolejne spotkanie obu trenerów nie będzie przebiegało w miłej atmosferze. Wenger zresztą swoje przeprosiny za ten wybuch skierował bardziej do kibiców niż do Portugalczyka. - Nie powinienem tak zareagować. Żałuję gestu przemocy i przepraszam. Wydaje mi się, że Mourinho mnie sprowokował - powiedział Francuz.

Mecz Chelsea z Crystal Palace rozpocznie się o godzinie 16. Zespół "The Blues" jest liderem ligi, po siedmiu meczach ma 19 punktów na koncie. Crystal Palace zajmuje dopiero 15. miejsce.

Wenger kontra Mourinho podczas meczu Chelsea - Arsenal [ZDJĘCIA]

Czy Wenger powinien otrzymać karę za swoje zachowanie?
Więcej o: