Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Liverpool, Roma i Inter złamały finansowe fair play?

UEFA oficjalnie ogłosiła, że prowadzi dochodzenie w sprawie złamania zasad finansowego fair play przez siedem europejskich klubów. Wśród nich są m.in. Roma, Liverpool i Inter.

Lubisz aplikację Sport.pl LIVE? Oddaj na nas głos!

Wszystkie wymienione kluby nie grały w zeszłym roku w europejskich pucharach, dopiero niedawno przedstawili szersze dokumenty na temat klubowych finansów. Podobny problem ma też Monaco.

Szczególnie klub z Anfield Road ma nadzieje na uniknięcie kar finansowych. W Liverpoolu są plany budowy nowego stadionu i w związku z tym zostały już wydane pierwsze pieniądze. - Zatrudniliśmy w klubie odpowiednich ludzi, ale to przede wszystkim sprawa zarządu, nie moja. Wprowadzamy w klubie wszystko co trzeba, by nasze finanse się zgadzały - przekonywał niedawno Brendan Rodgers.

Manchester City i PSG były klubami, które najbardziej łamały zasady finansowego fair play. UEFA ukarała oba kluby karami w wysokości 60 milionów euro i ograniczeniem składów na Ligę Mistrzów do 21 zawodników.

Spore problemy mają też włoskie kluby. Inter miał zanotować aż 67 milionów euro straty, a UEFA nie pozwala na to, by była ona większa niż 45 milionów. Roma balansuje z kolei na granicy dozwolonego deficytu.

Więcej o: