Premier League. Mourinho: Mógłbym wrócić do Realu nawet dzisiaj

- Czy gdybym mógł dzisiaj wrócić do Realu Madryt, to czy bym się zdecydował? Tak, zdecydowanie tak - powiedział trener Chelsea Londyn Jose Mourinho w rozmowie z portugalską telewizją TVI.

Mourinho trenował już Real w latach 2010-13, ale wygrał jedynie mistrzostwo Hiszpanii w 2012 roku i krajowy puchar rok wcześniej. Brak sukcesów w Lidze Mistrzów oznaczał koniec cierpliwości władz klubu dla Portugalczyka.

W pierwszym sezonie po powrocie do Premier League Mourinho zajął z Chelsea trzecie miejsce, a w obecnym ma walczyć o tytuł. Atmosfera w klubie może się jednak popsuć po ostatnich wypowiedział trenera.

- To było doświadczenie dla mnie jako trenera i mężczyzny, powtórzyłbym je kiedykolwiek bez namysłu - powiedział Mourinho o pracy w Realu. - Czy gdybym mógł dzisiaj wrócić do Realu Madryt, to czy bym się zdecydował? Tak, zdecydowanie tak - dodał.

Portugalczyk rozstawał się z Realem w nie najlepszej atmosferze, ale teraz wydaje się tego nie pamiętać. - Opuściłem Madryt w świetnych stosunkach z prezesem klubu, dyrektorem i całym zespołem. Podjąłem decyzję, która była najlepsza dla mojej kariery. Nie usłyszycie ode mnie nic więcej o tym, co się wydarzyło, ani o dobrych ani o złych stronach - powiedział tajemniczo.

Mimo tak silnej tęsknoty za Madrytem Mourinho nie czuje się źle na Stamford Bridge. - Jestem szczęśliwy w Chelsea, chodzę na treningi i mecze z prawdziwą radością. Nie myślę o następnym etapie mojej kariery. Wcześniej zawsze myślałem, co przyjdzie potem - mówi Portugalczyk, którego kontrakt jest ważny do 2017 roku.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: