Premier League. Argentyński piłkarz walczy z rakiem jąder

- Kiedy dowiedziałem się, że wykryto u mnie raka, wróciłem do domu i rozpłakałem się. To mój najważniejszy mecz w życiu - powiedział krajowym mediom argentyński piłkarz Newcastle Jonas Gutierrez.

31-letni zawodnik w zeszłym roku usłyszał od lekarzy, że wykryto u niego raka jąder. Gutierrez skarżył się na silne bóle w okolicach jąder. Pierwsze diagnozy okazały się błędne. Dopiero metoda ultradźwięków wykryła guza. Piłkarz od miesiąca przechodzi chemioterapię w Argentynie, gdzie miejscowym mediom zdecydował się opowiedzieć o życiowym dramacie.

- Kiedy dowiedziałem się, że wykryto u mnie raka, wróciłem do domu i rozpłakałem się. To mój najtrudniejszy mecz w życiu. Dopiero w takich sytuacjach człowiek zaczyna myśleć o ważnych rzeczach - powiedział Gutierrez argentyńskiej telewizji.

22-krotny reprezentant Argentyny i uczestnik MŚ 2010 ostatni mecz zagrał w kwietniu w koszulce Norwich City - klubu, do którego został wypożyczony z Newcastle.

- Gdy wykryto guza, wróciłem do kraju. Pokryłem wszystkie koszty pomimo kontraktu z Newcastle. Pieniądze teraz nie są ważne. Zdrowie jest najważniejsze. Rozpocząłem chemioterapię - wyznał Gutierrez.

I dodał: - Zdecydowałem się opowiedzieć o mojej chorobie, mając nadzieję, że to pomoże innym ludziom, którzy też zmagają się z rakiem.

Głosy wsparcia spływają z całego świata. Pomoc piłkarzowi zadeklarowała specjalizująca się w chorobach nowotworowych fundacja sir Bobby'ego Robsona. "Usłyszałem straszną wiadomość o chorobie Jonasa. Życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia. Jesteś wspaniałym człowiekiem ze świetną rodziną" - napisał na Twitterze piłkarz Newcastle Joey Barton.

"Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia. Zawsze patrzę do przodu" - odpowiedział Gutierrez.

Więcej o: