Premier League. Di Maria: "Chcę naśladować Ronaldo"

- Chcę naśladować Cristiano Ronaldo. Wiem, jacy piłkarze nosili w przeszłości koszulkę z numerem 7, i zrobię wszystko, aby sprostać oczekiwaniom - zadeklarował w czwartek nowy piłkarz Manchesteru United Angel Di Maria. - On zasłużył na tę koszulkę. To wspaniały zawodnik - powiedział z kolei Ronaldo, który przez sześć lat reprezentował "Czerwone Diabły".

Manchester United zapłacił za Angela Di Marię ok. 80 mln euro. Podczas wtorkowej prezentacji Czerwone Diabły ogłosiły, że Argentyńczyk będzie nosił koszulkę z numerem 7. - Chcę naśladować Cristiano Ronaldo. On zrobił dla tego klubu bardzo dużo. Też mam taki zamiar. Wiem, jacy piłkarze nosili w przeszłości koszulkę z numerem 7, i zrobię wszystko, aby sprostać oczekiwaniom - zadeklarował Di Maria. Reprezentant "Albicelestes" dodał, że to klub chciał powierzyć mu legendarny na Old Trafford trykot.

Z kolei Ronaldo, który w czwartek odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza Europy poprzedniego sezonu, powiedział, że wychowanek Rosario Central poradzi sobie w Premier League. - On zasłużył na tę koszulkę. To wspaniały zawodnik, który podniesie poziom drużyny. Manchester potrzebował takiego piłkarza. Życzę mu jak najlepiej - oświadczył Portugalczyk. Jeszcze do niedawna Di Maria i Ronaldo grali w jednym zespole. - To dobry człowiek. Mieliśmy świetne relacje. Mam nadzieję, że w Anglii odniesie sukces - dodał gwiazdor Realu Madryt.

Więcej o: