Premier League. Mistrzowie Anglii ograli Liverpool

Manchester City przypomniał, dlaczego jest mistrzem Anglii i nie dał szans Liverpoolowi, pokonując ich na własnym terenie 3:1. Dwie bramki dla ekipy z Manchesteru strzelił Stevan Jovetić.

Manchester City potwierdził dobrą dyspozycję z pierwszej kolejki i pokonał wicemistrzów Anglii, Liverpool, 3:1. Podopieczni Brendana Rodgersa nieźle wyglądali tylko w pierwszej połowie. Gdy w 41. minucie bramkę strzelił Stevan Jovetić, z minuty na minutę stawało się jasne, że mistrzowie Anglii wciąż są lepsi od podopiecznych Brendana Rodgersa.

Przy pierwszej bramce napastnik z Czarnogóry wykorzystał zamieszanie pod bramką Mignoleta i błąd debiutującego w oficjalnym meczu "The Reds". Moreno.

Druga bramka to już koronkowa akcja gospodarzy, perfekcyjne podanie Nasriego i precyzyjne wykończenie Joveticia. Trzecią bramkę dla City strzelił już Sergio Aguero, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza rywali... 22 sekundy po wejściu na boisko.

Honorową bramkę dla Liverpoolu strzelił Pablo Zabaleta, który trafił do własnej siatki, chcąc uchronić swoją drużynę przed strzałem Lamberta.

Trzy punkty pozwoliły wskoczyć obrońcom mistrzowskiego tytułu na trzecie miejsce. Prowadzi Tottenham, który za tydzień zmierzy się właśnie z Liverpoolem na własnym stadionie. Podopieczni Manuela Pellegriniego zmierzą się z kolei na własnym stadionie ze Stoke.