Premier League. Boruc poza składem Southampton. Koeman: On chce odejść

Rozmawiałem z nim i powiedział mi, że chce odejść. To zrozumiałe na jego pozycji. Do końca okienka transferowego pozostanie poza zespołem - powiedział trener Southampton Ronald Koeman.

Boruc niemal dwa lata temu dołączył do Southampton. Zagrał w 50 meczach zespołu, był uważany za solidnego gracza. Ale przed tym sezonem stracił miejsce w bramce na rzecz sprowadzonego z Celtiku Glasgow Frasera Fostera.

Boruc znalazł się poza składem Southampton na zeszłotygodniowy mecz z Liverpoolem (1:2), nie zagra na pewno też w tym tygodniu z West Bromwich Albion. Możliwe, że w Southampton już w ogóle nie zagra.

- Rozmawiałem z nim i powiedział mi, że chce odejść. To zrozumiałe na jego pozycji. Do końca okienka transferowego pozostanie poza zespołem - powiedział trener Ronald Koeman.

- Jeśli po zamknięciu okienka transferowego zostanie z nami, wtedy się będziemy zastanawiać. Jeśli odejdzie, to będzie najlepsze rozwiązanie dla niego i dla klubu - dodał.

Koeman zdradził powody, dla których Boruc chce zmienić klub. - Nie jestem sfrustrowany jego decyzją. To normalne, że myśli o sobie i o tym, żeby grać w reprezentacji Polski. Żeby grać w kadrze, musi grać w klubie. Ja to rozumiem, bo lubię graczy, którzy chcą grać, a u nas byłoby to trudne, bo jasno postawiliśmy sprawę - powiedział.

A gdyby wielcy piłkarze byli WIELCY? [ZDJĘCIA]

Więcej o: