Premier League. Chambers blisko Arsenalu. Wenger: "Spore ryzyko?

Arsene Wenger przyznał, że 11 milionów funtów (kolejne 5 mln płatne po spełnieniu dodatkowych warunków), za jakie do Arsenalu ma przyjść Calum Chambers z Southampton, to spore ryzyko, ale jest w stanie je podjąć. Chambers uzgodnił już warunki kontraktu oraz przeszedł testy medyczne, więc ekipę ?Kanonierów? powinien wzmocnić w najbliższym czasie.

Niepokój może budzić jego brak doświadczenia. Jak do tej pory zagrał zaledwie w 18 meczach Premier League. - Może grać zarówno na środku obrony, prawej obronie oraz w środku pomocy - powiedział Wenger, zwracając uwagę na jego uniwersalność. - Mam nadzieję, że zwiększy u nas rywalizację właśnie na tych trzech pozycjach. Nie grał w zbyt wielu spotkaniach, ale angielscy piłkarze na rynku transferowym są bardzo drodzy. Zdecydowałem się jednak podjąć to ryzyko, gdyż wiążemy z nim przyszłość.

Chambers to trzeci młody zawodnik Southampton pozyskany przez Arsenal w ostatnich latach. Wcześniej "Kanonierami" zostali Theo Walcott oraz Alex Oxlade-Chamberlain. To właśnie zadowolenie ich grą mogło skłonić Wengera do zakupienia kolejnego wychowanka "Świętych". Transfer Chambersa może sprawić, iż z Arsenalu odejdzie Carl Jenkinson. Prawy obrońca może zarówno zostać wypożyczony, jak i sprzedany. Zainteresowany nim jest West Ham United.

W Manchesterach się cieszą, a w innych klubach? Sprawdź co słychać u najlepszych po mundialu

Więcej o: