Premier League. Ospina w Arsenalu, wygryzie Szczęsnego?

Trener Nicei, Calude Puel ujawnił, że jego klub porozumiał się już z Arsenalem w sprawie sprzedaży bramkarza reprezentacji Kolumbii Davida Ospiny. Zrobił to, zanim oba kluby ogłosiły to na swoich stronach internetowych, ale teraz umowa została już oficjalnie potwierdzona.

25-letni bramkarz jest częścią francuskiego zespołu od 2008 r., a przed kilkoma tygodniami pomógł swojej reprezentacji w awansie do ćwierćfinału mundialu w Brazylii. Teraz będzie rywalizował o miejsce w bramce Arsenalu z Wojciechem Szczęsnym.

- Tak, to potwierdzone. To z pewnością znakomity ruch i dla Arsenalu i dla niego. Jest świetnym piłkarzem i będzie dla nich ważnym wzmocnieniem - powiedział Puel. Do możliwego transferu, bez oficjalnego potwierdzania czegokolwiek odniósł się też (bardzo krótko) Arsene Wenger - Mam poczucie, że na mundialu zaprezentował się bardzo dobrze - przyznał Wenger.

Po chwili dodał jednak, że zna Ospine bardzo dobrze z gry w Nicei, gdzie zdołał zastąpić Hugo Llorisa, który teraz jest w Tottenhamie. Docenił jego postęp, jaki uczynił na przestrzeni ostatnich lat. Cuel z kolei dodał, że kibice w Anglii dopiero teraz będą mogli zobaczyć jak dobrym bramkarzem jest Ospina. Oficjalne potwierdzenie transferu pojawiło się też na oficjalnej stronie "Kanonierów" w niedzielę w południe. Nie ujawniono jeszcze kwoty transferu. Czy teraz Arsene Wenger postawi na Ospine w miejsce Szczęsnego?

W Manchesterach się cieszą, a w innych klubach? Sprawdź co słychać u najlepszych po mundialu

Więcej o: