Premier League. Vorm odchodzi ze Swansea, Fabiański pierwszym bramkarzem

Michel Vorm, holenderski bramkarz, który dotychczas był podstawowym golkiperem Swansea, odchodzi z klubu. Wzmocni londyński Tottenham i prawdopodobnie będzie zmiennikiem dla Hugo Llorisa. Z tej sytuacji najbardziej cieszy się Łukasz Fabiański, który zostanie teraz pierwszym bramkarzem Swansea.

Łukasz Fabiański, który w ostatnich latach nie mógł przebić się do podstawowego składu Arsenalu, zdecydował się na odejście z klubu. W związku z tym, że na Emirates Stadium skończył mu się kontrakt, Polak mógł spokojnie szukać sobie nowego pracodawcy.

Z najlepszą ofertą zgłosiła się Swansea, w której w ostatnim czasie podstawowym bramkarzem był Michel Vorm. Holender nie popisywał się jednak wybitnymi występami, więc można było przypuszczać, że Polak będzie miał szanse w walce o pierwszy skład.

Teraz, gdy Vorm odchodzi do Tottenhamu, wiemy już, że jeśli Swansea nie dokupi jeszcze jednego golkipera, to Łukasz Fabiański będzie ich podstawowym bramkarzem w nadchodzącym sezonie.

Co ciekawe, w związku z tym Polak nie tylko zainauguruje sezon Premier League 16 sierpnia (sobota) o 13:45, ale też zrobi to na Old Trafford, gdzie zmierzy się z Manchesterem United. Będzie to też pierwszy oficjalny mecz nowego trenera MU, Luisa van Gaala.

Więcej o: