Premier League. Nike nie będzie już ubierać Manchesteru United

Ten sezon będzie ostatnim dla Manchesteru United w strojach firmy Nike. Gigant z Oregonu ogłosił, że nie przedłuży wygasającego w czerwcu 2015 roku kontraktu. Wiele wskazuje, że nowym dostawcą strojów dla Manchesteru United będzie Adidas. Plotkuje się, że za 10-letni kontrakt niemiecka firma może zapłacić nawet 750 mln funtów.

W oświadczeniu Nike czytamy: "Każda współpraca z klubem czy federacją musi być korzystna dla obu stron. Warunki, które otrzymaliśmy w ofercie przedłużenia kontraktu, nie reprezentowały odpowiedniej wartości dla udziałowców Nike".

Oznacza to, że w czerwcu 2015 roku zakończy się 13-letnia współpraca Nike z Manchesterem United. "To wspaniały klub, z bardzo oddanymi kibicami. Jesteśmy dumni, że przez 12 lat byliśmy ich partnerem. Mamy nadzieję na pełen sukcesów ostatni rok z klubem".

Wobec rezygnacji Nike wiele wskazuje, że od następnego sezonu piłkarze Manchesteru United będą grać w strojach firmy Adidas. Niemcy gotowi są płacić angielskiemu klubowi nawet 75 mln funtów rocznie. Nike za sezon 2012-2013 do kasy United wpłaciło 38 mln funtów.

Nowe koszulki najlepszych klubów Europy. Która najładniejsza?

Więcej o: