Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Nieznana przyszłość Romelu Lukaku

Romelu Lukaku nadal nie wie, w jakim klubie będzie występował w przyszłym sezonie. Napastnik Chelsea poprzedni rok spędził na wypożyczeniu w Evertonie. Od września nie rozmawiał z żadnym przedstawicielem swojego macierzystego klubu.

Po odpadnięciu reprezentacji Belgii z mistrzostw świata w ćwierćfinale (0-1 z Argentyną) Lukaku uda się na trzytygodniowe wakacje. - Chcę być gdzieś, gdzie mogę grać i najlepiej wygrywać tytuły - stwierdził Belg. - Do mnie należy ciężka praca. Muszę dokonać pewnych wyborów. Takie rzeczy zdarzają się w piłce nożnej i jestem pewien, że wybiorę dobrze.

Ostatnie dwa sezony Lukaku spędził na wypożyczeniach, najpierw do West Bromwich Albion, a następnie do Evertonu. Jego sytuacja w Chelsea jest trudna, gdyż klub niedawno pozyskał za 32 miliony funtów (40 mln euro) Diego Costę z Atletico Madryt. W związku z tym "The Blues" są skłonni go sprzedać za ponad 20 mln funtów - a kupili go trzy lata temu za połowę tej kwoty (choć dodatkowe klauzule sprawiają, iż koszt mógł sięgnąć 17 mln). Everton byłby zainteresowany jego wykupieniem, ale może ich czekać poważna konkurencja ze strony innych europejskich klubów.

- Mam kilka pomysłów, ale zobaczymy - powiedział 21-letni Lukaku. Zapowiada, że decyzję podejmie po odpoczynku wraz z rodziną.

Istne szaleństwo! Igrzyska w piłce błotnej [ZDJĘCIA]

Więcej o: