Transfery. Angielska prasa: Lampard odchodzi z Chelsea do MLS

Brukowe gazety z Wielkiej Brytanii donoszą, że Frank Lampard porozumiał się z nowym klubem amerykańskiej ligi MLS - New York City FC. Pomocnik zadecydował o przenosinach za ocean, po tym jak Chelsea miała poinformować go, że nie chce przedłużyć z nim kontraktu na kolejny sezon. Inną gwiazdą amerykańskiego zespołu ma być także David Villa.

Informacje o tym, że po trzynastu latach Lampard odejdzie z Chelsea, jako pierwszy podał "Mirror", a za nim inne tytuły w Anglii i USA. Piłkarz miał ponoć rozpatrywać różne inne opcje z Premier League, z Queens Park Rangers na czele, gdzie menedżerem jest jego stryj Harry Redknapp. Żaden z angielskich klubów nie jest jednak zdaniem prasy w stanie przebić oferty finansowej Amerykanów, którzy chcą zapłacić Lampardowi pięć milionów funtów rocznie.

Lampard miał w weekend wraz z Villą odwiedzić kompleks treningowy Manchesteru City w Carrington, gdzie obaj spotkali się z trenerem amerykańskiej drużyny Jasonem Kreisem. NY City FC jest własnością mistrzów Anglii oraz baseballowego klubu New York Yankees, który użycza nowemu klubowi MLS stadionu. W rozgrywkach zadebiutuje on dopiero w marcu przyszłego roku, gdy wystartuje nowy sezon.

36-letni Lampard miał rozpatrywać nawet zakończenie kariery piłkarskiej po mundialu, jednak wiele wskazuje na to, że będzie ją jeszcze kontynuował w USA. Otoczenie piłkarza oraz Chelsea jak na razie zaprzeczają tym doniesieniom. Warto przypomnieć, że Lampard jest najlepszym strzelcem w historii klubu z 211 golami zdobytymi od przejścia z West Hamu w 2001 roku.

Ronaldo najdroższy w historii? Nie, jeśli wziąć pod uwagę inflację!

Więcej o: