Premier League. Rickie Lambert o krok od Liverpoolu

Napastnik Southampton i reprezentacji Anglii Rickie Lambert prawdopodobnie zostanie pierwszym letnim wzmocnieniem Liverpoolu. ?The Reds? za jego usługi mają zapłacić 4 miliony funtów + bonusy.

Southampton odrzuciło już jedną ofertę za 32-letniego piłkarza, lecz rozmowy nadal trwają. Władze Liverpoolu mają nadzieję, że Lambert zdąży przejść testy medyczne w sobotę, nim w niedzielę wraz z angielską kadrą wyleci do Miami, gdzie będzie przygotowywał się do mistrzostw świata.

W styczniu Lambertem zainteresowany był West Ham United, lecz Southampton nie chciało go sprzedawać. W tym sezonie w 39 meczach zdobył 14 goli. W barwach "Świętych" występuje od 2009 roku, w 235 występach strzelił 117 goli. Lambert kibicuje Liverpoolowi od dziecka, w zespołach młodzieżowych tego klubu spędził pięć lat, nim "The Reds" zrezygnowali z jego usług gdy miał 15 lat.

Liverpool jest zainteresowany dwoma innymi piłkarzami Southampton - Adamem Lallaną oraz Dejanem Lovrenem. Klub, którego piłkarzem jest Artur Boruc, aktualnie nie ma trenera - Mauricio Pochettino został zatrudniony w Tottenhamie Hotspur.

Więcej o: