Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Fabiański rozchwytywany. Borussia?

Łukaszowi Fabiańskiemu z końcem sezonu kończy się kontrakt z Arsenalem. Już wiadomo, że polski golkiper odrzucił propozycję jego przedłużenia. Wśród klubów zainteresowanych jego sprowadzeniem są m.in. Borussia Dortmund i Schalke Gelsenkirchen.

Fabiański w ostatnich latach był rezerwowym w drużynie Arsene'a Wengera. Zwykle ustępował miejsca młodszemu Wojciechowi Szczęsnemu. Grał za to w meczach o Puchar Anglii i właśnie w tych rozgrywkach Kanonierzy zatriumfowali po raz pierwszy od dziewięciu lat, a 29-letni bramkarz znacznie się do tego przyczynił. - To był mój ostatni mecz dla Arsenalu - powiedział po wygranym 3:2 finale z Hull.

Angielskie media donoszą, że Fabiański znalazł się na liście życzeń dwóch niemieckich klubów - Borussii Dortmund i Schalke Gelsenkirchen. Mówi się też o klubach angielskich - Swansea, Newcastle, Cardiff, West Ham i Leicester.

Pewne jest to, że po siedmioletnim pobycie w Londynie Fabiański chce w końcu być w klubie, w którym będzie pewniakiem do gry w pierwszej jedenastce. W Arsenalu udawało mu się to rzadko.

Piłkarze i kibice zachwyceni, dziennikarze przerażeni, a z Fergusonem van Gaal... Zobacz, kogo zatrudnił Manchester

Więcej o: