Premier League. Manchester City wygrywa i zostaje mistrzem Anglii!

Manchester City wygrał z West Hamem 2:0 i nawet zwycięstwo Liverpoolu nad Newcastle nie odwróciło losów mistrzostwa Anglii. Podopieczni Manuela Pellegriniego zostali mistrzami Anglii.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Manchester City spełnił warunek konieczny do zdobycia mistrzostwa i pokonał West Ham 2:0. Strzelanie na Etihad rozpoczął Samir Nasri, który w 39. minucie strzałem z dystansu pokonał bramkarza gości.

Drugie trafienie tuż po przerwie dołożył Vincent Kompany. Belg strzałem głową ustalił wynik spotkania. Do końca meczu West Ham nie miał już właściwie nic do powiedzenia, a kibice mogli wcześniej rozpocząć świętowanie.

Tytuł dla City to duże rozczarowanie dla fanów z Anfield Road, którzy do końca wierzyli w mistrzowski tytuł. Nastroje w Liverpoolu mocno zmąciła samobójcza bramka Martina Skrtela. "The Reds" zdołali wywalczyć jeszcze trzy punkty dzięki bramkom Aggera i Sturridge'a, ale do odzyskania tytułu po 24 latach to nie wystarczyło.

"The Citizens" tym samym zdobyli mistrzowski tytuł po raz trzeci w historii.