Premier League. Szczęsny najlepiej punktującym bramkarzem w fantasy

Wojciech Szczęsny jest najlepiej punktującym spośród wszystkich bramkarzy w Premier League w oficjalnej grze fantasy. Multirelacja z ostatniej kolejki ligi angielskiej w niedzielę od 16 w Sport.pl.

Fantasy to popularne na całym świecie gry, w których kibice mogą ułożyć własne składy z grających w danych rozgrywkach piłkarzy. Ci grając zdobywają punkty za zwycięstwa, bramki i asysty. Bramkarze i obrońcy są też nagradzani za występy bez straty gola. Przykładem takiej gry jest Wygraj Ligę .

W ostatniej kolejce Arsenal pokonał 1:0 West Bromwich Albion, a Liverpool zremisował 3:3 z Crystal Palace i Szczęsny wyprzedził Simona Mignoleta. Polski bramkarz ma szansę utrzymać swoją pozycję, ale będzie to zależało od jego występu w ostatniej kolejce, w której nie walczący już o nic Arsenal zagra na wyjeździe z Norwich.

Szczęsny ma szansę na Złotą Rękawicę

Szczęsny w 37. kolejce zachował czyste konto po raz 16. w sezonie. Zrównał się pod tym względem z Petrem Cechem, który może swojej statystyki nie poprawić z powodu kontuzji. Na trzecim miejscu są ex aequo Tim Howard (Everton) i Artur Boruc (Southampton), którzy nie wyciągali piłki z siatki w czternastu spotkaniach.

Jeśli Szczęsny nie straci bramki z Norwich, zdobędzie trofeum. Złota Rękawica to nagroda przyznawana od sezonu 2004/2005. Do tej pory zdobyli ją czterej bramkarze: Joe Hart (trzy ostatnie sezony), Cech, Pepe Reina oraz Edwin van der Sar.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Więcej o: