18-latek James Wilson. Błysk przyszłości na Old Trafford

18-letni James Wilson nie uratuje koszmarnego sezonu Manchesteru United, ale jego dwie bramki strzelone Hull City w ostatnim meczu rozgrywek przy Old Trafford dają nadzieję na lepszą przyszłość. - Dobre czasy wkrótce powrócą - zapowiada Ryan Giggs zastępujący zwolnionego Davida Moyesa.

We wtorek w zaległym meczu Premier League MU pokonał u siebie rywali z Hull 3:1, ale na jedną kolejkę przed końcem "Czerwone Diabły" zajmują dopiero siódme miejsce w tabeli. Szansę na mistrzostwo stracili dawno, podobnie jak dawno odpadli z rozgrywek pucharowych. Gorzki sezon, w którym cztery kolejki przed końcem zwolniono trenera Moyesa, kończy się jednak wyśmienitym debiutem Wilsona.

- Widać było przebłysk przyszłości. Ten klub nigdy nie stoi w miejscu i wspiera młodzież - komentował występ Wilsona i o dwa lata starszego Toma Lawrence'a Giggs, grający trener United, który w 70. minucie zastąpił tego drugiego i zdążył mieć asystę przy golu na 3:1 Robina van Persiego w 86. minucie. Show skradł mu jednak Wilson.

18-letni napastnik został we wtorek pierwszym piłkarzem w historii MU, który w jednym sezonie strzelał gole w rozgrywkach do lat 18, 19, 21 oraz w seniorach. Z Hull City dwukrotnie wykazał się instynktem strzeleckim - w 31. minucie przytomnie zachował się w polu karnym po stałym fragmencie gry, a w 61. dobił strzał Marouane'a Fellainiego.

Z boiska Wilson zszedł chwilę później, a żegnały go okrzyki sugerujące, że nastolatek powinien jechać na mundial do Brazylii. Do tego zapewne nie dojdzie. Ale utalentowany piłkarz, który w młodzieżowych rozgrywkach wbijał w tym sezonie pięć goli Newcastle czy trzy Wolverhampton, być może utrzyma miejsce w składzie MU po zmianach, do których w lecie dojdzie na Old Trafford.

United z nadzieją patrzą w przyszłość i z zazdrością na Manchester City, który jest coraz bliżej mistrzostwa. W środę "Citizens" pokonali Aston Villę 4:0 i awansowali na pozycję lidera. W niedzielę wystarczy im remis z West Hamem na swoim boisku, by zdobyć mistrzostwo.