Sportowy weekend. Wasilewski w Premier League! Szalona radość Polaka [WIDEO]

Leicester City Marcina Wasilewskiego po 10 latach wraca do Premier League. To dobra wiadomość. Zła to porażka Polski z Chorwacją w Pucharze Davisa, ale to pewnie by zostało szybko zapomniane, gdyby nie konferencja prasowa, podczas której padło wiele mocnych słów. Zapraszamy na sportowe podsumowanie weekendu.

"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.

Wydarzenie weekendu

GP Bahrajnu potwierdziło dominację mercedesów. Lewis Hamilton po kapitalnej walce z Nico Rosbergiem wygrał wyścig, a Mercedes zaliczył drugi w tym sezonie dublet. Największym zaskoczeniem jest postawa kierowców Force India - po świetnym wyścigu Sergio Perez zajął trzecie miejsce, a Nico Hulkenberg był piąty. Dzięki temu Force India wskoczyła na drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Po trzech wyścigach w klasyfikacji generalnej kierowców prowadzi Rosberg (61 punktów) przed Hamiltonem (50) i Nico Hulkenbergiem (28). Kolejny wyścig o GP Chin odbędzie się 20 kwietnia.

Bohater weekendu

Jakub Przygoński był świadkiem wypadku na trasie 1. etapu Abu Dhabi Desert Challenge. Przygoński jechał za Cameronem Waugh'em, który spadł z wysokiej, załamanej skarpy. Polak przerwał wyścig, odnalazł Anglika i rozpoczął reanimację. Lekarze byli na miejscu po 13 minutach i zabrali brytyjskiego motocyklistę do szpitala. Nie udało się go jednak uratować, o godzinie 12.55 stwierdzono zgon. - Kuba zachował się niesamowicie. Zrobił wszystko, co mógłby zrobić tylko doświadczony lekarz. Śmierć kolegi jest okropna - powiedział Rafał Sonik.

Antybohater weekendu i wideo weekendu

Polska przegrała z Chorwacją 1:3 w Pucharze Davisa. Dwa z tych czterech meczów przegrał Jerzy Janowicz - najpierw w piątek z 17-letnim Borną Coriciem, a potem w niedzielę z Marinem Ciliciem. Polska nie zakwalifikowała się do barażu o Grupę Światową, a Janowiczowi puściły nerwy. Nieprzyjemnie było już po meczu z Coriciem, ale naprawdę Polak wybuchł w niedzielę.

Cała sytuacja poniżej.

Zobacz wideo

Cytat weekendu

- Jesteśmy krajem, w którym nie ma perspektyw dla nikogo, w sporcie, biznesie ani w życiu prywatnym. Studenci idą na studia tylko po to, żeby wyjechać z tego kraju, trenujemy po jakichś szopach - mówił wściekły na dziennikarzy Jerzy Janowicz na konferencji po meczu z Marinem Ciliciem.

Tweet weekendu

Tym razem nie tweet, a coś z Instragrama. Konkretnie ( kompletnie ) oto wideo, które wrzucił na swój profil Marcin Wasilewski. Jego Leicester City w następnym sezonie zagra w Premier League. Radości było dużo.

Żeby trafić na Instagrama Wasilewskiego i zobaczyć wideo, wystarczy kliknąć tutaj >> . W niedzielę o 20.30 był to drugi najnowszy element dodany przez piłkarza.

Dla opornych instrukcja obrazkowa.

afaf Fot. fas

Ciekawe ''ćwierckali'' też sportowcy, którzy postanowili ocenić słowa Janowicza.

Zdjęcie weekendu

Arsenal przegrał z Evertonem 0:3 i tytuł mistrzowski jest coraz dalej. To zła wiadomość. Również druga bramka dla Evertonu była złą wiadomością, ale jak widać, ławka rezerwowych Arsenalu na ten temat ma inne zdanie.

Liczba weekendu

89 - od tylu lat, czyli od początku Pucharu Davisa, Polacy nie wygrali rywalizacji, którą przegrywali 0:2. W tym roku nie było precedensu.

Więcej o: