Premier League. Zwycięstwo Southampton i powrót Boruca

Po słabym meczu Southampton pokonał na własnym stadionie West Bromwich 1:0. Po złamaniu ręki na boisko wrócił Artur Boruc, który w ostatniej minucie uratował swój zespół przed stratą gola.

Polak ostatni raz zagrał w lidze 1 grudnia z Chelsea. Do gry powrócił po sześciu tygodniach. Przez niemal cały mecz z WBA się nudził, w decydującym momencie jednak nie zawiódł.

W ostatnich pięciu minutach goście przycisnęli, chcąc zdobyć wyrównującego gola. Obrońcy Southamptonu źle się ustawili, a przed Borucem wyrósł niepilnowany Long. Polak popisał się świetnym refleksem, odbijając ten strzał nogami. Za chwilę wybił na rzut rożny niebezpieczne dośrodkowanie.

Trzy punkty "Świętym" zapewnił Lallana, który w 67. minucie świetnie przyjął dokładnie dośrodkowanie od Ramireza i strzałem po ziemi pokonał Fostera. Southampton nie zachwycił - przez cały mecz miał przewagę, jednak przed polem karnym brakowało dokładności.

Po 21 kolejkach zespół Boruca ma 30 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w lidze. West Bromwich jest 14. (23 oczka).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i na Androida