Liga angielska. Szczęsny podpisał nowy kontrakt z Arsenalem

Wojciech Szczęsny podpisał nowy, długoterminowy kontrakt z Arsenalem Londyn - informuje oficjalna strona internetowa angielskiego klubu. Szczegółów nie ujawniono, ale według brytyjskich mediów umowa będzie obowiązywać do 2018 roku, a polski bramkarz wynegocjował sobie ?tygodniówkę? w wysokości 100 tys. funtów.

Szczęsny to jeden z najlepszych bramkarzy Premier League. Jego umowa z Arsenalem wygasała z końcem bieżącego sezonu.

- Jestem bardzo zadowolony z podpisania nowej, długoterminowej umowy. Arsenal jest dla mnie jak rodzina, przyjechałem tu jako chłopiec. Dziękuję wszystkim za wsparcie, jakie mi okazali przez siedem ostatnich lat - powiedział 23-letni Szczęsny na łamach Arsenal.com.

Do klubu z północnego Londynu wychowanek Agrykoli Warszawa trafił z Legii w 2006 roku. Pierwszy, zawodowy kontrakt z "Kanonierami" podpisał dwa lata później. Do tej pory w bramce zespołu Arsene'a Wengera rozegrał już 121 spotkań.

- Zawsze uważałem, że Wojciech to niezwykle utalentowany zawodnik z doskonałym refleksem i bardzo dużą odpornością psychiczną. On nadal się rozwija, ma potencjał, by stać się jeszcze lepszym graczem. Może być ważną częścią Arsenalu przez wiele kolejnych lat - skomentował francuski trener.

Arsenal nie podaje szczegółów nowej umowy ze Szczęsnym. Z informacji brytyjskich mediów wynika, że za podpisanie kontraktu do 2018 roku Polak zapewnił sobie "tygodniówkę" w wysokości 100 tys. funtów. To ponad dwa razy więcej niż dostawał dotychczas. "The Sun" policzył, że w sumie Szczęsny na mowy nowego kontraktu zarobi 20,8 mln funtów.

Więcej o: