Premier League. Jose Mourinho o karnym: Prawidłowa decyzja

Rzut karny dla Chelsea w ostatnich sekundach spotkania z WBA wzbudza wiele kontrowersji. Szkoleniowiec Chelsea Londyn Jose Mourinho uważa jednak, że sędzia podjął słuszną decyzję. Co więcej - Mourinho stwierdził, że to jego drużynę skrzywdził sędzia.

- Po bezpośrednim starciu w polu karnym między Ramiresem a Stevenem Reidem sędzia przyznał rzut karny dla Chelsea.

Między nami doszło do kontaktu, ale było to typowe starcie ramię w ramię, a Ramires zbyt łatwo upadł na ziemię - przyznaje zawodnik WBA.

Jednak Jose Mourinho uważa, że karny jego drużynie jak najbardziej się należał.

- Oglądałem tę sytuację już po meczu, bez presji i bez napięcia, z różnych ujęć kamery i w różnej prędkości. Nie mam wątpliwości, że rzut karny był podyktowany prawidłowo, uważam też, że powinniśmy otrzymać rzut wolny, chwilę przed zdobyciem drugiego gola przez West Brom - przyznał Mourinho. - Jeśli ktoś ma prawo być niezadowolonym z dzisiejszych decyzji arbitra, to jest to Chelsea, a nie WBA - dodał kontrowersyjny Portugalczyk.

Innego zdania jest trener WBA Steve Clarke, który był przekonany, że decyzja arbitra o podyktowaniu rzutu karnego dla Chelsea w ostatnich sekundach meczu była błędna.

- W takich sytuacjach nie dyktuje się jedenastki. Ramires wszedł w pole karne, ale upadł na ziemię zbyt łatwo. Zawodnik Chelsea miał nadzieję na gwizdek sędziego i niestety dla nas usłyszał go. Jest to smutna sytuacja dla moich zawodników, ponieważ zasłużyli na zwycięstwo w tym meczu - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec West Brom.

Więcej o: