Premier League. Arsenal remisuje z WBA

Arsenal Londyn stracił punkty w wyjazdowym meczu z West Bromwich Albion po remisie 1:1. Piłkarze Clarke'a prowadzili do przerwy po golu Claudio Yacoba, ale w drugiej połowie spotkania do wyrównania doprowadził Jack Wilshere.

Od początku spotkania piłkarze WBA pokazywali graczom Arsenalu, że ich wygrana w poprzedniej kolejce na Old Trafford z Manchesterem United nie była dziełem przypadku. Dobrze spisywała się obrona WBA, dzięki czemu ofensywni gracze "Kanonierów" mieli problem z rozegraniem piłki pod bramką Myhilla.

Znów bohaterem mógł zostać Berahino, który w 14. minucie spotkania oddał groźny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłkarze WBA sprytnie rozegrali rzut z autu. Piłka dotarła przed pole karne do Berahino, a ten oddał mocny strzał, który po drodze odbił się jeszcze od nóg Flaminiego, przez co piłka zmieniła swój tor lotu. To całkowicie zmyliło Polaka, ale sięgnął on piłkę końcami palców i wybił ją obok słupka, ratując swój zespół od utraty bramki.

Tuż przed zejściem na przerwę gracze West Brom dopięli swego. Morgan Amalfitano popisał się dobrym dośrodkowaniem z prawej strony boiska, Claudio Yacob sięgnął piłkę i strzałem głową umieścił ją w bramce obok bezradnie interweniującego Wojciecha Szczęsnego, który zdołał tylko musnąć futbolówkę, ale ta i tak wylądowała w siatce.

Początek drugiej połowy spotkania nie przyniósł zmian w obrazie gry. Nadal przeważali gracze WBA i to oni mieli dwie doskonałe okazje do podwyższenia stanu meczu. Obie sytuacje zmarnował jednak Nicolas Anelka.

"Kanonierzy" obudzili się, dopiero gdy na boisko wszedł Rosicky. To właśnie on zaliczył asystę przy bramce, którą zdobył Wilshere. Oezil podał do Rosicky'ego, a ten lekko wycofał piłkę do Wilshere'a, który mocnym strzałem zza pola karnego wyrównał stan meczu.

Mecz w końcówce zdecydowanie zyskał na tempie. Najlepszą okazję dla Arsenalu zmarnował Giroud. Po świetnym podaniu Wilshere'a Francuz próbował minąć bramkarza gospodarzy, ale Myhilla dobrze zablokował strzał napastnika Arsenalu.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1. Podopieczni Arsene'a Wengera wciąż znajdują się na czele tabeli, choć mają tyle samo punktów co drugi Liverpool.