Puchar Ligi Angielskiej. Manchester United wyeliminował Liverpool

Gol Hernandeza na początku drugiej połowy wystarczył, by Manchester United wygrał z Liverpoolem w trzeciej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej.

Liverpool był aktywniejszy, częściej atakował, ale swojej przewagi nie potrafił udokumentować. W pierwszej połowie dobre okazje marnował wracający po 10-meczowej dyskwalifikacji za próbę ugryzienia Branislava Ivanovicia z Chelsea Luis Suarez - raz zdecydował się na strzał, choć miał obok siebie lepiej ustawionego Gerrarda, kilka minut później źle przyjął piłkę i przegrał pojedynek biegowy z Davidem De Geą.

Manchester United wykorzystał błąd Liverpoolu na samym początku drugiej połowy. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Wayne Rooney w kierunku bliższego słupka. Piłka przeleciała nad głową Stevena Gerrarda i spadła prosto na nogę Javiera Hernandeza, który skierował ją do bramki. Napastnika Liverpoolu bez opieki pozostawił Jose Enrique.

Liverpool zaciekle atakował, De Gei pokonać nie był w stanie. Suarez trafił z wolnego w poprzeczkę, doskonałe okazje marnowali Henderson i Toure - obaj strzelali z 13 metrów obok bramki. Szansę na kolejną bramkę miał także Manchester, ale piłka po strzale Kagawy odbiła się tylko od poprzeczki.

Manchester United dzięki wygranej awansował do czwartej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Dla trenera Davida Moyesa zwycięstwo to chwila wytchnienia po przegranych aż 1:4 derbach Manchesteru w ostatni weekend.