Premier League. Bale nie zagra w trzech pierwszych meczach sezonu

- W trzech pierwszych meczach Gareth Bale nie zagra. Jego forma odstaje od reszty zawodników i minie trochę czasu, zanim nadrobi sześciotygodniowe zaległości treningowe - cytuje trenera Tottenhamu Andre Villasa-Boasa ?Guardian?.

Villas-Boas powiedział, że Bale nie zagra w pierwszym meczu sezonu Premier League z Crystal Palace w najbliższą niedzielę, a także opuści spotkania z Dinamem Tbilisi w Lidze Europejskiej oraz ligowy mecz z Swansea.

- Gareth nie zagrał w żadnym ze sparingów, radziliśmy sobie w meczach przedsezonowych bez niego. W trzech pierwszych meczach też nie zagra. Jego forma odstaje od reszty zawodników i minie trochę czasu, zanim nadrobi sześciotygodniowe zaległości treningowe. Ale to świetny atleta - powiedział Villas-Boas.

Portugalski trener przyznał, że z piłkarzem nie ma kontaktu. - Nikt nie wie, co się z nim dzieje, bo on z nikim nie rozmawia. Jedyne, co widzimy, to jak wjeżdża i wyjeżdża z centrum treningowego - dodał.

Czy piłkarz odejdzie do Realu, nie wiadomo. "Królewscy" cały czas walczą o piłkarza, ale Tottenham pozostaje nieugięty i przedstawiciele angielskiego klubu cały czas powtarzają, że Bale nie jest na sprzedaż. Tottenham zagra w sierpniu jeszcze rewanżowy mecz z Dinamem (29 sierpnia), a 1 września czeka go derbowy mecz z Arsenalem. Dzień później zamyka się okno transferowe. Jeśli do skutku dojdzie transfer Walijczyka do Realu Madryt, piłkarz swój ostatni mecz w barwach klubu z Londynu ma już za sobą.

- Liczymy na Garetha. Chcielibyśmy, żeby został w Tottenhamie. Tu jest jego przyszłość, on jest przyszłością tego klubu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Real jest nim zainteresowany. To nie znaczy, że my chcemy z nim negocjować - powiedział Villas-Boas.

Więcej o: