Premier League. Zawodnik Stoke zapłaci surową karę finansową. Obstawiał mecze?

Piłkarz Stoke Cameron Jerome został ukarany przez angielską federację (FA) karą 50 tysięcy funtów grzywny za naruszenie przepisów dotyczących gry w zakładach bukmacherskich. To drugi piłkarz Premier League, który w ostatnim czasie popełnił takie wykroczenie. Zawodnik ma prawo do odwołania się od decyzji.

Sprawa 26-letniego gracza Stoke wyszła na jaw przed tygodniem. FA nie podała wtedy żadnych szczegółów.

Jerome przyznał się do winy od razu po postawieniu mu zarzutów. We wtorek został przesłuchany przez specjalną komisję. "Piłkarz został ukarany grzywną 50 tys. funtów, z możliwością odwołania się od wyroku" - napisała w specjalnym oświadczeniu FA i jednocześnie dała do zrozumienia, że nie będzie tolerować podobnych zachowań w przyszłości, a w ich przypadku piłkarz może spodziewać się jeszcze poważniejszych sankcji.

Jerome trafił do Stoke w 2011 r. z Birmingham. Jest drugim zawodnikiem Premier League, który w ostatnim czasie został ukarany za złamanie przepisów. W czerwcu FA rozpatrywała przypadek Androsa Townsenda z Tottenhamu. Młody zawodnik Kogutów musiał zapłacić 18 tys. funtów oraz otrzymał karę trzech miesięcy dyskwalifikacji w zawieszeniu. Za nieodpowiedzialne zachowanie piłkarz został jednocześnie odsunięty od młodzieżowego zespołu reprezentacji Anglii.

Tego samego dnia co na Jerome'a, FA rzuciła oskarżenia na Roberta Heysa - działacza Accrington, klubu występującego w League 2. Heys od razu zrzekł się swojej funkcji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.