Premier League. Yaya Sanogo "Kanonierem". Na celowniku kolejne talenty

Arsenal Londyn potwierdził swój pierwszy transfer w bieżącym okienku transferowym. Młodzieżowy reprezentant Francji Yaya Sanogo został zawodnikiem Arsenalu Londyn po tym, jak jego kontrakt z Auxerre wygasł z końcem czerwca bieżącego roku.

- Sanogo to dla nas dobry transfer. Pokazał nam, że ma duży potencjał swoimi występami w Auxerre i kadrze Francji U-20. Czekamy na niego i jego obiecujący rozwój - powiedział Arsene Wenger.

Sanogo dołączył do Auxerre w wieku 14 lat. Obecnie piłkarz przebywa na mistrzostwach świata do lat 20 w Turcji. Do zespołu Arsenalu napastnik dołączy oficjalnie po powrocie z młodzieżowego turnieju. 20-latek dołączył do Arsenalu jako wolny zawodnik po tym, jak jego kontrakt z Auxerre wygasł. W poprzednim sezonie w barwach Auxerre w 13 meczach Ligue 2 strzelił dziewięć bramek.

Media donoszą też, że Arsenal może pokrzyżować plany Tottenhamu i kupić dwa chorwackie talenty z Dynama Zagrzeb - Tina Jedvaja i Alena Halilovicia. Wydania chorwackich gazet twierdziły wcześniej, że Tottenham uzgodnił już wart 17 milionów funtów transfer dwóch niezwykle utalentowanych zawodników na White Hart Lane. Jednakże dyrektor sportowy Dynama - Zdravko Mamić - stwierdził, że nic nie jest jeszcze uzgodnione.

- Negocjacje z Tottenhamem są w toku, ale nic nie jest jeszcze sfinalizowane. Pozostaje jeszcze wiele kwestii do uzgodnienia. Żaden z naszych zawodników nie widział się jeszcze z przedstawicielami Tottenhamu - zaznaczył Mamić.

Do gry o dwóch młodych zawodników zamierza dołączyć Arsene Wenger, który słynie z kupowania utalentowanych zawodników i następnie sprzedawania ich do innych klubów za grube miliony, tak jak było np. z Fabregasem. Dyrektor sportowy Dynama potwierdził, że Arsenal bierze udział w negocjacjach dotyczących 17-letniego Halilovicia, który występuje w pomocy, oraz 18-letniego Jadvaja grającego w obronie.

Więcej o: