Premier League. Pellegrini: Moim celem jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów

- Biorąc pod uwagę moje doświadczenie, nie mogę obrać innego celu niż zwycięstwo w Lidze Mistrzów - powiedział Manuel Pellegrini, nowy trener Manchesteru City.

W piątek Manchester City zaprezentował Pellegriniego jako nowego trenera. 59-letni Chilijczyk to jeden z najbardziej cenionych fachowców w Europie. Prowincjonalne Villarreal doprowadził do półfinału Ligi Mistrzów, wiosną był o krok od powtórzenia tego osiągnięcia z opuszczoną przez arabskich sponsorów Malagą. Ćwierćfinał z Borussią Dortmund przegrał w ostatniej minucie rewanżu, po golu ze spalonego.

Jego głównym zadaniem będzie odzyskanie utraconego w tym sezonie mistrzostwa Anglii. Prezes klubu Ferran Soriano w zeszłym miesiącu stwierdził, że City powinno zdobyć pięć trofeów w najbliższych pięć sezonów.

- Mamy wszelkie predyspozycje, by odnosić sukcesy. Cieszę się, że będę współpracował z tak utalentowanymi piłkarzami - stwierdził Pellegrini. - Biorąc pod uwagę moje doświadczenie, nie mogę obrać innego celu niż zwycięstwo w Lidze Mistrzów - przyznał trener, który doprowadził Malagę do ćwierćfinału poprzedniej edycji tych rozgrywek. - To szkoleniowiec z sukcesami. Jesteśmy zachwyceni jego filozofią gry, podejściem do zawodu, profesjonalizmem - dodał prezydent City Khaldoon Al Mubarak.

13 maja City zwolniło Roberto Manciniego. Włoch zdobył z "The Citizens" mistrzostwo Anglii w rozgrywkach 2011/12 i Puchar Anglii sezon wcześniej. Zespół słabo radził sobie w rozgrywkach LM, gdzie dwukrotnie nie przebrnął przez fazę grupową.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.