Premier League. Pellegrini doszedł do porozumienia z Manchesterem City

- Kontraktu jeszcze nie podpisałem, ale mamy ustne porozumienie z nimi i mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży - powiedział Manuel Pellegrini w telewizji Canal Sur zapytany o to, czy w przyszłym sezonie będzie trenerem Manchesteru City.

Pellegrini jeszcze jest trenerem Malagi, ale wszystko wskazuje na to, że to on będzie następcą zwolnionego Roberto Manciniego. - To prawda, że Manchester City się mną interesował i że z władzami tego klubu rozmawiałem. Ale dopóki kontrakt nie zostanie podpisany, nie mogę powiedzieć, że wszystko jest załatwione - powiedział Chilijczyk.

Pellegrini to jeden z najbardziej cenionych fachowców w Europie. Prowincjonalne Villarreal doprowadził do półfinału Ligi Mistrzów, wiosną był o krok od powtórzenia tego osiągnięcia z opuszczoną przez arabskich sponsorów Málagą. Ćwierćfinał z Borussią Dortmund przegrał w ostatniej minucie rewanżu, po golu ze spalonego.

W tym sezonie prowadzona przez niego Malaga zajęła szóste miejsce w Primera Divison i zapewniła sobie miejsce w Lidze Europejskiej. To, czy w niej zagra, zależy od Sportowego Sądu Arbitrażowego, który 4 czerwca zdecyduje o tym, czy podtrzymać zawieszenie klubu w rozgrywkach europejskich na jeden sezon.

Więcej o: