Premier League. Sir Alex Ferguson: Wspierajcie nowego trenera

Manchester United wygrał ze Swansea 2:1 na Old Trafford. Był to ostatni mecz sir Alexa Fergusona w roli trenera Czerwonych Diabłów przed własną publicznością. - Chcę podziękować kibicom, piłkarzom, działaczom, wszystkim. Byliście i jesteście sensem mojego życia - powiedział, żegnając się z sympatykami szkocki menedżer. Łzy nie uronił.

Ściągnij aplikację Sport.pl i śledź w swoim telefonie na żywo mecze Primera Division

- Miałem ogromne szczęście współpracować w Manchesterze United z najlepszymi piłkarzami w kraju - powiedział sir Alex Ferguson po meczu ze Swansea, wskazując na zawodników Czerwonych Diabłów. - Są tutaj, przed wami. Zdobyli mistrzostwo kraju - dodał.

- Moja emerytura nie oznacza końca ani mojego, ani klubu, wspierajcie nowego trenera - poprosił kibiców Szkot. - Piłkarze, władze klubu, pracownicy, kibice przez te lata stali za mną, wspierali mnie. Teraz czas na nowego trenera - powiedział Ferguson, który miejsca na ławce trenerskiej ustąpił rodakowi Davidowi Moyesowi.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ostatni mecz Fergusona na Old Trafford ?

Razem z sir Alexem Fergusonem karierę zakończył Paul Scholes - ikona Manchesteru United. Anglik już raz kończył karierę. W 2011 roku. Jednak postanowił wrócić do gry ze sztabu trenerskiego mistrza Anglii w odpowiedzi na problemy kadrowe zespołu. W Manchesterze grał od 1993 roku, od samego początku prowadzony przez Fergusona.

- Chciałem podziękować Scholesowi, który jak ja przechodzi na emeryturę. Życzę Ci wszystkiego najlepszego - zwrócił się do piłkarza trener. - Byłeś jednym z najlepszych piłkarzy, jakich miał i będzie miał Manchester United - stwierdził Szkot.

Alex Ferguson prowadził Manchester United nieprzerwanie do 1986 roku. Przez 28 sezonów zdobył z klubem 13 tytułów mistrza kraju - ostatni w tym sezonie, 5 Pucharów Anglii, 4 Puchary Ligi Angielskiej, 10 Tarcz Dobroczynności. Cztery razy dotarł z zespołem do finału Ligi Mistrzów, dwa razy go wygrał.

Szkot ma zostać w klubie. Będzie dyrektorem.

Radosne pożegnanie sir Alexa Fergusona ?

Więcej o: