Premier League. Arsenal włącza się do walki o Rooneya

Wydaje się przesądzone, że po przyjściu do Manchesteru United menedżera Davida Moyesa, z klubu odejdzie skonfliktowany z nim niegdyś Wayne Rooney. Daily Star informuje, że zawodnikiem zainteresowany jest Arsenal Londyn.

Arsene Wenger zapowiada, że w tym okienku transferowym w końcu zacznie wydawać wielkie pieniądze. Na Rooneya chce przeznaczyć 25 milionów funtów. Na Old Trafford na pewno nie będą robić przeszkód w odejściu swojemu napastnikowi. Nie wiadomo jednak, czy będą chcieli oddać go do bezpośrednich rywali w lidze.

Arsenal musiałby jeszcze spełnić żądania Rooneya w kwestii zarobków. W United zarabia około 200 tysięcy funtów tygodniowo.

Nowy trener United David Moyes był szkoleniowcem Rooneya, gdy ten debiutował w 2002 roku w Evertonie. Później obaj byli skonfliktowani.

W 2008 roku Moyes wygrał z Rooneyem, a także wydawnictwem HarperCollins proces o naruszenie dóbr osobistych. Chodziło o fragment autobiografii Rooneya "My Story So Far", w której piłkarz zarzucił szkoleniowcowi, że ten w 2004 roku sprzedawał do prasy bulwarowej sekrety z prywatnego życia napastnika. Sąd uznał, że zarzuty Rooneya są jednak bezpodstawne.

W poprzednim letnim okienku transferowym doszło do transferu między oboma klubami, tylko że w drugą stronę. Emirates Stadium na Old Trafford zamienił Robin Van Persie.

Więcej o: