Premier League. Manchester City zwolni trenera Manciniego

Angielski dziennik "The Telegraph" donosi, że Manchester City zwolni po weekendzie menedżera Roberto Manciniego. Informacja ta pojawiła się dzień po tym, jak "The Citizens" przegrali finał Pucharu Anglii z Wigan. Głównym kandydatem do zastąpienia włoskiego szkoleniowca jest Manuel Pellegrini.

Jak donosi gazeta, Włoch może zostać zwolniony jeszcze przed wtorkowym meczem z Reading w Premier League. Jeśli jednak do tego nie dojdzie, to na pewno straci pracę przed wyjazdem na tournee do USA. Jest on planowany na 20 maja. Wówczas mecz z Norwich (19 maja) byłby ostatnim spotkaniem Manciniego na ławce City.

Arabscy właściciele klubu stracili - zdaniem gazety - cierpliwość po sobotniej porażce w finale Pucharu Anglii. City przegrało z Wigan po jedynym golu strzelonym w doliczonym czasie gry. Znacznie wcześniej City straciło szansę na obronę mistrzostwa Anglii, a także zajęło ostatnie miejsce w grupie D Ligi Mistrzów, tracąc szanse nawet na grę w Lidze Europejskiej.

Włocha zastąpi najpewniej chilijski trener Malagi Manuel Pellegrini. Dyrektor sportowy klubu Txiki Begiristain spotkał się niedawno w Madrycie z agentem szkoleniowca - Jesusem Martinezem.

Manciniemu pozostały jeszcze cztery lata do wypełnienia kontraktu w Manchesterze. Rocznie zarabia 7,5 miliona funtów i zapewne zostanie mu wypłacona reszta kwoty, jaką miałby zarobić przez ten czas.

Więcej o: