Premier League. Lampard przybliża Chelsea do Ligi Mistrzów

Chelsea przegrywała z Aston Villą i grała w dziesiątkę, ale udało jej się wygrać 2:1. bardzo ważne trzy punkty zawdzięcza Frankowi Lampardowi, autorowi dwóch bramek.

Piłkarz, którego jeszcze niedawno chciano się pozbyć, dał Chelsea zwycięstwo być może na wagę startu w el. Ligi Mistrzów. Walczą o nie jeszcze Tottenham i Arsenal, które muszą teraz gonić trzeci w tabeli zespół Beniteza.

W sobotę długo zanosiło się na to, że Chelsea straci punkty. Aston Villa objęła prowadzenie w pierwszej połowie. Odkrycie sezonu w Premier League i czołowy strzelec ligi Christian Benteke znów pokazał wielki talent. Belg wygrał pojedynek główkowy, chwilę później ruszył do prostopadłego podania, minął Gary'ego Cahilla, posadził Petra Cecha i strzelił po ziemi. Niedługo później sytuacja Chelsea była jeszcze gorsza, bo po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Ramires.

W drugiej połowie kluczowym wydarzeniem była czerwona kartka dla Benteke. Chwilę po wyrównaniu sił Lampard przejął piłkę od Hazard, prowadził ją w polu karnym i uderzył mocno w lewy górny róg bramki. Świetnie interweniujący do tej pory Brad Guzan nie miał szans. W 72. minucie Chelsea powinna prowadzić. Cahill strzelił na bramkę, piłkę na linii bramkowej zatrzymał Sylla. W pewnym momencie piłka przekroczyła całym obwodem linię, ale dostrzec to można było tylko na dokładnej powtórce. Sędzia nie widział sytuacji tak dobrze i gola nie uznał.

Chelsea atakowała do końca i w 88. minucie Lampard trafił po raz drugi, znów po rozegraniu z Hazardem. Był to jego 14. gol w tym sezonie i 204. w barwach Chelsea. Po zwycięstwie z Aston Villą Chelsea ma pięć punktów przewagi nad Arsenalem i sześć nad Tottenhamem. Oba te zespoły mają do rozegrania po dwa mecze, Chelsea zostało jedno spotkanie.