Premier League. Rooney usunął z twittera podpis: "Piłkarz Manchesteru United"

Wayne Rooney na twitterze nie podpisuje się już jako "Piłkarz Manchesteru United". Zamienił to na "Sportowiec NikeUK". Wszystko wskazuje na to, że po sezonie opuści Czerwone Diabły. Szczególnie, że ich trenerem został David Moyes z którym miał w przeszłości zatarg.

O odejściu Rooneya mówiło się od dłuższego czasu. Teraz, po odejściu Fergusona i przyjściu Moyesa wydaje się to przesądzone. Snajper Czerwonych Diabłów jest wyceniany na 40 milionów funtów. Manchester jest zainteresowany sprowadzeniem z powrotem Cristiano Ronaldo z Realu Madryt i być może będziemy świadkami transakcji łączonej.

Inne drużyny, które są zainteresowane reprezentantem Anglii to Paris Saint-Germain, Bayern Monachium i Chelsea Londyn.

W 2008 roku Moyes wygrał z Rooneyem, a także wydawnictwem HarperCollins proces o naruszenie dóbr osobistych. Chodziło o fragment autobiografii Rooneya "My Story so Far", w której piłkarz zarzucił szkoleniowcowi, że ten w 2004 roku sprzedawał do prasy bulwarowej sekrety z prywatnego życia napastnika. Sąd uznał, że zarzuty Rooneya są jednak bezpodstawne. Moyes był trenerem Rooneya w Evertonie.

Nowy trener United

Manchester United oficjalnie ogłosił, że następcą Alexa Fergusona po zakończeniu obecnego sezonu zostanie jego rodak, David Moyes. 50-latek podpisał z klubem 6-letni kontrakt.

David Moyes był uważany za faworyta do objęciu posady po Alexie Fergusonie od kiedy 71-letni Szkot oficjalnie zapowiedział swoje odejście z klubu po sezonie. Ustępujący z posady w Manchesterze Ferguson nie ma wątpliwości, że była to jedyna słuszna decyzja - Kiedy dyskutowaliśmy nad potencjalnymi kandydatami arbitralnie zgodziliśmy się, że David to najlepszy możliwy pomysł. To bardzo uczciwy człowiek z fantastyczną etyką pracy - podkreślił Ferguson, który przez ostatnie 26 lat prowadził drużynę "Czerwonych Diabłów".

- Obserwowałem jego pracę od dawna, już w 1998 roku dyskutowaliśmy na temat objęcia przez niego posady mojego asystenta, ale ostatecznie został pierwszym trenerem Preston. Był wtedy młodym trenerem, który dopiero rozpoczynał swoją przygodę z futbolem. Przez ostatnie lata udowodnił jednak jak bardzo się rozwinął wykonując fantastyczną pracę w Evertonie. Nie ma wątpliwości, że ma wszystkie niezbędne umiejętności do zostania trenerem tego klubu - dodał Ferguson.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: