Premier League. Angielskie media: Moyes następcą Fergusona

David Moyes w ciągu najbliższych 24 godzin zostanie ogłoszony nowym menedżerem Manchesteru United. Klub już zdecydował, że odchodzącego na emeryturę sir Aleksa Fergusona zastąpi po zakończeniu sezonu trener Evertonu - poinformował dziennik ?The Times?. Informację potwierdzają inne angielskie media.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

O tym, że Moyes będzie następcą Aleksa Fergusona, piszą obok "Timesa" na swoich głównych stronach "Guardian", "The Independent" i "The Telegraph". Ta ostatnia gazeta informuje, że obecny trener Evertonu musi jeszcze tylko dogadać szczegóły z MU. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, bo z końcem sezonu wygasa mu kontrakt w klubie.

Dziś Moyes, który z przeciętniaka Premier League stworzył drużynę, która gra w europejskich pucharach, normalnie trenował drużynę. Po zajęciach wyruszył z bratem samochodem do Londynu, gdzie ma obejrzeć starcie Chelsea z Tottenhamem. Angielska prasa spodziewa się, że Moyes spotka się wieczorem z urzędującym w stolicy Anglii prezesem Evertonu Billem Kenwrightem, żeby porozmawiać o swojej przyszłości.

50-letni Moyes, 21 lat młodszy od Fergusona, podobnie jak on, również pochodzi ze Szkocji. Moyes prowadzi Everton od 2002 roku. Jego ekipa dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zajmuje szóste miejsce w Premier League. Moyes jest zdecydowanym faworytem do objęcia schedy po Fergusonie według brytyjskich bukmacherów.

Koniec epoki

Sir Alex Ferguson prowadził zespół z Old Trafford nieprzerwanie od 1986 roku. Żaden inny trener nie pracował z nim tak długo. "Najbardziej utytułowany trener w historii brytyjskiego futbolu odejdzie po meczu z West Bromwich Albion 19 maja i dołączy do rady dyrektorów klubu i będzie jego ambasadorem" - napisał klub w oświadczeniu. - O decyzji o odejściu na emeryturę myślałem bardzo długo i nie było łatwo ją podjąć. Teraz nadszedł właściwy moment - napisał Ferguson. Na razie klub oficjalnie nie poinformował, kto będzie jego następcą.

Zobacz wideo
Więcej o: