Premier League. Gareth Bale wybrany na najlepszego piłkarza sezonu

Gareth Bale z Tottnehamu Hotspur wygrał głosowanie na najlepszego piłkarza sezonu oraz na najlepszego młodego piłkarza sezonu. Wyboru dokonali członkowie zawodowego związku zrzeszającego piłkarzy grających na Wyspach Brytyjskich.

Walijski pomocnik jest pierwszym zawodnikiem od czasu Cristiano Ronaldo, który w jednym sezonie zdobył obie nagrody przyznawane na koniec sezonu. Gracz Tottenhamu wyprzedził w głosowaniu Luisa Suareza z Liverpoolu oraz Robina Van Persiego z Manchesteru United. Pozostali nominowani to Michael Carrick, Eden Hazard i Juan Mata.

23-letni zaledwie Bale zdobył w tym sezonie 19 bramek w 29 meczach, zaliczył także cztery asysty. - To dla mnie ogromny zaszczyt - mówił na gali po wręczeniu nagrody. - Być wybranym głosami piłkarzy to jedna z największych rzeczy w futbolu. Fantastycznie jest wygrać i jestem zachwycony - dodał.

- Gdy spojrzeć na listę nominowanych, to są tam naprawdę wielkie nazwiska. Ja jednak nie wygrałbym tej nagrody bez mojego zespołu. Radzi sobie w tym sezonie fantastycznie, tak samo jak nasz menedżer - zaznaczył Bale, który jest dopiero trzecim piłkarzem w historii konkursu, który zgarnął obie nagrody w jednym sezonie (Ronaldo w 2007 i Andy Gray w 1977).

Na najlepszego piłkarza sezonu Bale został wybrany już po raz drugi - poprzednio wygrał głosowanie piłkarzy w 2011 roku, gdy w barwach Tottenhamu spisywał się niesamowicie w Lidze Mistrzów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA