Premier League. Suarez ukarany przez klub za ugryzienie Ivanovicia

Napastnik Liverpoolu Luis Suarez został ukarany przez klub grzywną za ugryzienie w meczu z Chelsea Londyn (2:2) Branislava Ivanovicia. Tymczasem angielski Związek Zawodowych Piłkarzy (PFA) zaoferował Urugwajczykowi udział w terapii, która ma mu pomóc kontrolować agresję

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Suma, jaką będzie musiał zapłacić Suarez nie jest znana. Wiadomo tylko, że pieniądze zasilą fundusz ofiar tragedii na Hillsborugh, gdzie w 1989 roku zginęło 96 kibiców Liverpoolu. "Klub mnie dziś ukarał za moje niedopuszczalne zachowanie. Sam zaproponowałem wpłacenie pieniędzy na Hillsbourough Family Support Group" - doniósł piłkarz na Twitterze.

Choć pojawiły się głosy, że po takim zdarzeniu Liverpool powinien się pozbyć Suareza, dyrektor zarządzający klubu Ian Ayre stwierdził, że taka decyzja nie zapadnie. - Przyszłość Suareza w naszym klubie zmieni się tylko pod tym względem, że będzie musiał pracować nad dyscypliną i swoim charakterem. To wciąż jednak bardzo ważny gracz dla naszego zespołu - powiedział Ayre.

Związek Zawodowych Piłkarzy (PFA) zaoferował już Urugwajczykowi udział w terapii, która ma mu pomóc kontrolować agresję. - Wszyscy wiedzą, że to świetny napastnik i dlatego jest to takie rozczarowujące. Musimy pracować nad agresją piłkarzy. Mamy wyszkolonych doradców w tej dziedzinie i zaoferujemy Liverpoolowi nasze usługi - stwierdził przedstawiciel PFA Gordon Taylor.

"Kanibal z Anfield"

Do zdarzenia doszło w drugiej połowie meczu przy stanie 2:1 dla Chelsea. Suarez, gdy nie miał już szans na zdobycie piłki, po prostu ugryzł Ivanovicia w ramię. Serb odepchnął Urugwajczyka, ale sędzia Kevin Friend nie widział całej sytuacji. "Kanibal z Anfield" - napisał o Suarezie "Daily Telegraph". "Ugryzienie dnia" - zatytułował swoją relację "The Sun". Gazeta opublikowała zdjęcie Urugwajczyka w masce Hannibala Lectera z "Milczenia owiec". "Ta maska zapobiegała jedzeniu ludzi przez Lectera. Teraz powinien taką nosić Suarez" - zażartowała gazeta.

Reakcje prasy i internautów na ugryzienie Suareza [ZDJĘCIA]

To nie pierwszy raz

26-letni napastnik Liverpoolu już wiele razy był na czołówkach gazet ze względu na swoje kontrowersyjne zachowanie. Wielokrotnie był posądzany o wymuszanie fauli i symulowanie. Został też zdyskwalifikowany na osiem meczów za rasistowskie odzywki w kierunku obrońcy Manchesteru United Patrice'a Evry. Suarez również nie pierwszy raz w karierze ugryzł rywala. W 2010 roku, jeszcze w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł piłkarza PSV Eindhoven Otmana Bakkala. Został wtedy zawieszony na siedem meczów. Kary jednak nie odbył, gdyż przeniósł się na Anfield Road.

Więcej o: