Premier League. Koszulka van Persie'ego najczęściej sprzedawana w Anglii

Robin van Persie jest najpopularniejszym piłkarzem w Premier League. Tak wynika z danych na temat sprzedawanych koszulek przez zespoły z Premier League. Co czwarta sprzedana koszulka meczowa miała na plecach nazwisko Holendra!

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Aż 25,4% koszulek było podpisanych nazwiskiem nowego napastnika Manchesteru United. Świetnym wynikiem może też pochwalić się inny zawodnik, który latem przyszedł na Old Traford - Shinji Kagawa (5,8%). W przypadku van Persie'ego do wyniku z pewnością mocno przyczyniły się jego dokonania boiskowe. Napastnik ten niemal od początku sezonu stał się jednym z najważniejszych piłkarzy w zespole Alexa Fergusona. Kagawa od początku sezonu miał z kolei problemy z kontuzjami i dopiero teraz zdaje się odzyskiwać dobrą formę.

Tradycyjnie wysokie miejsce w tym zestawieniu zajął Steven Gerrard, który ustąpić musiał tylko van Persie'emu. Pomocnik zajął drugiej miejsce z wynikiem 8,2% w całej Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe w czołowej dziesiątce jest tylko jeden piłkarz mistrzów Anglii, Manchesteru City. Na dziewiątym miejscu znalazł się grający z szesnastką Kun Aguero (2,2%). Znacznie więcej koszulek kupowali w tym sezonie fani Liverpoolu. W pierwszej piątce znaleźli się Steven Gerrard (2. miejsce i 8,2%) oraz Luis Suarez (5. miejsce i 3,6%). Jednak w przypadku kibiców z Anfield Road fatalne wyniki mają inni piłkarze. Koszulki z nazwiskami pierwszej dwójki to aż 75,6% ze wszystkich sprzedanych, jeśli chodzi o klub dowodzony przez Brendana Rodgersa.

Ranking 10 najlepiej sprzedawanych koszulek w Wielkiej Brytanii

1. van Persie - 25,4%

2. Gerrard - 8,2%

3. Rooney - 6%

4. Kagawa - 5,8%

5. Suarez - 3,6%

6. Hazard - 3,1%

7. Scholes - 2,7%

8. Torres - 2,5%

9. Aguero - 2,2%

10. Podolski - 2,1%

Więcej o: