Premier League. Ferguson chce być dyrektorem w Manchesterze

Alex Ferguson jest trenerem Manchesteru United już od niemal trzydziestu lat, ale wciąż nie ma dość tej drużyny. Szkot zapowiedział, że po zakończeniu kariery trenerskiej chce zostać dyrektorem klubu z Old Trafford.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

71-letni trener Manchesteru United wciąż nie ma zamiaru odchodzić ze stanowiska trenera Manchesteru United. Fani "Czerwonych Diabłów", którzy podkreślają jak wielki wpływ na ekipę z Old Trafford ma Ferguson mogą być jednak spokojni. Nawet kiedy Ferguson zrezygnuje z prowadzenia pierwszej drużyny wciąż będzie on związany z klubem - Prawdopodobnie zostanę dyrektorem. Nie mam jednak pojęcia, kiedy do tego dojdzie, nikt tego nie wie - zapewnia trener.

Ferguson jest obecnie na najlepszej drodze do doprowadzenia Manchesteru United do 20. tytułu mistrzowskiego w historii. Na jedenaście kolejek przed końcem jego klub ma 12 punktów przewagi nad lokalnym rywalem, Manchesterem City. Szkot osiągnął z klubem tyle, że nikt nie wierzy, że ktokolwiek w Manchesterze odważy się zwolnić Fergusona i ten będzie trenerem MU dopóki sam nie zdecyduje o odejściu. Media spekulują teraz jedynie o tym, kto może go zastąpić - Myślę, że gdy klub będzie wybierał mojego następcę zapytają mnie o zdaniem. Pamiętajmy jednak, że to nie będzie wyłącznie moja decyzja, ale też zarządu - podkreślił.

- Czasem zdarza się, że trener przychodzi do jakiegoś klubu i chce się zmienić. To nie tak. Twoja praca nie może cię zmienić. Musisz sprawić, że zespół zacznie wyznawać twoją filozofię. Nigdy nie możesz zapominać o tym kim jesteś. Wtedy zawodnicy zrozumieją, kim jesteś i o co ci chodzi - powiedział Ferguson komentując swoje podejście do pracy w Manchesterze United.

Trener skomentował też fakt, że niemal równie długo co on w klubie są tacy zawodnicy jak Ryan Giggs czy Paul Scholes. Ferguson obserwował rozwój ich karier niemal od początku. - To niesamowite, ile oni znaczyli dla tego klubu przez te lata. Jestem pewien, że również po zakończeniu karier wciąż będą współpracować z klubem. Zawsze próbujemy zatrzymywać zawodników na dłużej, gdyż wtedy lepiej rozumieją oni, jak funkcjonuje Manchester United i jak przez lata podtrzymywać całą tę fantastyczną atmosferę, która tu jest. W ten sposób dużo łatwiej odnosić sukcesy i sięgać po trofea - zakończył.

Manchester United prowadzi obecnie w Premier League, mając 12 punktów przewagi nad Manchesterem City. Już w najbliższą sobotę podopieczni Alexa Fergusona na własnym stadionie zmierzą się z Norwich. Początek meczu o 16.00.

Więcej o: