Transfery. MU i Chelsea chcą rewelacyjnego Koreańczyka z HSV

Manchester United i Chelsea złożyły oferty kupna bardzo utalentowanego napastnika z HSV - Heung-min Sona. Tak przynajmniej twierdzi agent piłkarza z Korei Południowej - Thies Bliemeister. 20-latek zabłysnął m.in. w meczu z Borussią Dortmund, której strzelił na jej terenie dwa gole.

Son trafił do akademii piłkarskiej HSV w wieku zaledwie szesnastu lat - dziś, choć jest zaledwie cztery lata starszy, gra już w pierwszej drużynie. Strzelił dla niej w tym sezonie już dziewięć bramek, w tym m.in. dwie niezwykłej urody mistrzowi Niemiec. W spotkaniu rozegranym 9 lutego Koreańczyk był od początku bardzo groźny, praktycznie sam wypracowywał sobie wiele sytuacji bramkowych i był bardzo bliski zaliczenia hat-tricka.

Agent piłkarza nie ukrywa, że jego podopiecznym interesują się już wielkie europejskie firmy. Wśród nich jest m.in. Inter Mediolan, który nie złożył jednak oficjalnej oferty transferowej. - Wysłannicy Interu widzieli kilka jego meczów, jednak do tej pory nie było żadnego oficjalnego kontaktu ze strony klubu - zdradził Bliemeister.

- Jeśli chodzi o transfer najbliższego lata, to właśnie przedłużył on o rok swoją obecną umowę z Hamburgerem SV. Jednak było już wiele ofert jego kupna, zarówno z Manchesteru United, jak i z Chelsea - dodał agent.

Więcej o: