Puchar Anglii. Przegrana Arsenalu w piątej rundzie

Arsenal Londyn przegrał na własnym boisku z Blackburn Rovers 0:1 w V rundzie Pucharu Anglii. Jedyną bramkę meczu zdobył Kazim, a błąd przy tej sytuacji popełnił Wojciech Szczęsny.

Spotkanie zaczęło się zgodnie z planem. "Kanonierzy" mieli zdecydowaną przewagę, ale takich naprawdę groźnych sytuacji brakowało. W 25. minucie Arsenal miał na swoim koncie 8 rzutów rożnych i 73 proc. posiadania piłki. Groźnie było szczególnie w końcówce pierwszej połowy, gdy sytuację sam na sam zmarnował Gervinho.

Druga połowa wyglądała podobnie. Przewaga Arsenalu, ale bramkarz Blackburn Kean cały czas grał uważnie. Tego samego nie można powiedzieć o Szczęsnym. W 72. minucie wybił przed siebie dośrodkowanie Olssona, a jego błąd wykorzystał Kazim, który zdobył zwycięską bramkę.

Arsenal w tym sezonie odpadł już z Pucharu Anglii i Pucharu Ligi Angielskiej. W lidze nie ma szans na mistrzostwo, a w Lidze Mistrzów w 1/8 finału zmierzy się z Bayernem Monachium. Zapowiada się kolejny sezon bez trofeum dla "Kanonierów". Po raz ostatni wygrali Puchar Anglii w 2005 roku.