Puchar Anglii. Manchester skromnie pokonał West Ham

Manchester United pokonał West Ham po golu Wayne'a Rooneya i awansował do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Spotkanie jednak rozczarowało.

Śledź relacje na żywo z wydarzeń sportowych w swoim telefonie. Ściągnij aplikację Live Sport.pl

Manchester United wygrał z West Hamem, ale mecz był bardzo nudny. Szczególnie po pierwszym spotkaniu tych drużyn w Londynie, które skończyło się wynikiem 2:2, można było się spodziewać dużo więcej. Tym razem było dużo gorzej.

Czerwone Diabły szybko wyszły na prowadzenie. W 9. minucie rajd Hernandeza lewą stroną został zakończony podaniem do Rooneya, któremu pozostało jedynie dostawić nogę i trafić do pustej siatki. I po tej bramce gospodarze spoczęli na laurach. Jeszcze w 42. minucie z dystansu groźnie uderzył strzelec bramki, ale po liderach Premier League spodziewaliśmy się więcej.

Tak samo nudno było po zmianie stron. Groźniej było pod bramką Lindegaarda, ale dwie dogodne sytuacje zmarnował Taylor. Manchester mógł podwyższyć na 2:0, ale Rooney w 81. minucie nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po zagraniu ręką w polu karnym przez Spence'a.